sobota, 29 listopada 2008

Szkliście

butelka w tylu retro
lampion szklany
wielki słój
słoiczki do przypraw - spice

słoje szklane do kuchni
Uwielbiam szkło. Lubię takie grube, trochę nierówne, czasem z pęcherzykami powietrza w środku. Lubię tę intrygującą niedoskonałość. Lubię jego przejrzystość, to, jak przepuszcza i odbija światło... Lubię to, że przez warstwę szkła wszystko wygląda odrobinę inaczej, czasem bardziej tajemniczo, czasem ciekawiej, tak jakoś niejednoznacznie.
Ale lubię też szkło cieniutkie niczym ścianki żarówki, delikatne i kruche, niewidzialne niemal, a jednak przybierające tak wymyślne formy i kształty. I tak pomyślałam sobie teraz, że nie wiem, czy jest na świecie materiał, który kryje w sobie większe możliwości niż właśnie szkło?
jelonek w szklanej kuli
aniołek w szklanej kuli
szklana choinka okrągła
szklana choinka

8 komentarzy:

Ewa pisze...

Oj jak tu pięknie dziś u Ciebie. Podzielam Twoje uwielbienie dla szkła w pełni. Kocham szklane przedmioty, szczególnie te z duszą, czasem po przejściach :-) Ale też te nowoczesne, o ciekawym wzornictwie. Czy może być coś piękniejszego niż szkło .... Może jeszcze drewno jest równie fascynujące
Pozdrowionka

Asia pisze...

Tez lubie szkło; ładne przedmioty i świetne zdjęcia!
Szukałam kiedys takich bombek na choinke z otworem ale bez figurek w srodku, nigdzie nie natrafiłam niestety na takie. Piekna jest ta z aniołkiem!

Ita pisze...

Dołączę do miłośniczek szkła .
Piękne zdjęcia, pięknych przedmiotów .
Pozdrawiam serdecznie.

Iwjardim pisze...

Piękne szkło , piękne zdjęcia .

anne pisze...

Paulinko, zapraszam na mojego bloga - mam dla Ciebie mały upominek :))
pozdrawiam

Madzia pisze...

:)))Paulinko miła niespodzianka czeka na Ciebie w Rustic Home:)))

Nasza kochana ruderka. pisze...

Zajrzyj do mnie,wiesz juz chyba po co:-DPiekne szkla...

Pasjonatka pisze...

Bardzo, bardzo Wam dziękuję - jesteście takie kochane!!! Wlałyście otuchę i radość w moje smutnawe ostatnio serce: takie gesty i słowa przywracają wiarę w sens tego, co człowiek robi. Cieszę się, że jesteście :)
I mam nadzieję, że znajdę w przedświątecznym biegu chwilkę skupienia, by przejść przez piekło wyboru (moich ulubionych blogów, oczywiście) :)

Blog Widget by LinkWithin