niedziela, 11 stycznia 2009

No i ugrzęzłam...

...w czynnościach znienawidzonych, o pięknych nazwach, jak np. inwentura. Brrr. Jestem administracyjno-biurowo-księgową nogą absolutną. I choć pocieszam się, że nie można mieć talentu do wszystkiego, to wkurza mnie, że takie czynności pochłaniają mi tyle czasu. :(

Ale skoro już wyrwałam się do rzeczy bardziej przyjemnych:
raz jeszcze dziękuję za wszystkie komentarze i życzenia świąteczno-noworoczne, to takie radosne i krzepiące mieć takie osoby jak Wy wokół siebie!

Dziękuję bardzo Madzi i Anne za wyróżnienie, którym mnie obdarowały kilka tygodni temu:Dziękuję za wyróżnienia dla bloga, które jeszcze przed świętami dostałam od Ewy z Vanilladecor, a które także przyprawiło mnie o miłe serca drżenie :) :To wyróżnienie dla osób których blogi sprawiają, że serce drga niespokojne, albo wywołuje inne ciepłe uczucia. Blogi z sercem. Jestem dumna, że mój skromny "blodżek" znalazł się w tym gronie.

Zasady wyróżniania są takie:
-wyróżnienie powstało u Yoasi
-można je nadać od 1 do 7 osób
-należy zostawić wiadomość u osób wyróżnionych na blogu
-osoby wyróżnione proszone są o odpowiedź na trzy pytania:

Twoja pierwsza miłość
W piątej klasie podstawówki - miał zielone oczy i chodził do równoległej klasy. Miłość intensywna ale krótka - bo napisałam list, a on na boisku przeczytał go koledze, na czym został przyłapany przeze mnie. I miłość się skończyła, bo jako dziecko byłam pamiętliwa i wybaczanie przychodziło mi z trudem :))).

Coś, co sprawiło, że zamarło mi serce
Gdy kilka lat temu obudziłam się w środku nocy i zobaczyłam, jak jakiś facet ogląda mój komputer, szacując zapewne jego wątpliwą zresztą wartość. Serce mi zamarło, zanim zaczęłam się drzeć. Dodam dla kontekstu, że tego wieczora zasnęłam oglądając o 2 w nocy triller - ostatnia scena, jaką zapamiętałam, to kobieta budząca się w łóżku z poczuciem, że ktoś myszkuje na dolnym piętrze jej mieszkania. Mnie to się niestety nie śniło.
Ale były też chwile, gdy serce zabiło mi mocniej - np. wtedy, gdy wzięłam w objęcia mojego najmłodszego synka, kilka sekund po narodzinach (narodzinom moich starszych dzieci towarzyszyła niestety moja ograniczona świadomość - raz przez dolargan, a raz na skutek cesarskiego cięcia).

Przedmioty bliskie sercu:
1. Pewien stos albumów i książek
2. Pewien stos płyt
3. Zdjęcie mojej Babci
4. Aparat fotograficzny
5. Rysunki moich dzieci

A teraz najtrudniejsza część zadania, czyli piekło wyboru (tym trudniejsze, że wszyscy, do których zaglądam systematycznie już mają wyróżnienia - pominąć nie mogę, no bo zaglądam z sercem drżącym z ciekawości, a przyznać po raz kolejny to takie "nierozwojowe", nie?

Ale cóż, spróbujmy - typuję dla obu wyróżnień jednocześnie:

1. Nasza Kochana Ruderka - bo to miejsce, z którego tchnie ogromnym ciepłem i czymś takim bardzo, bardzo domowym

2. Ania ze Sweet Home i Jadwiszka - bo wśród tworzonych przez nie rzeczy zawsze znajdzie się takie "coś", co uruchamia strumień twórczej energii i potok pomysłów (to się - zdaje się - nazywa "inspiracja" :) )

3. Królewna z Bloga Poznanianki - bo cieszę się, gdy dla ludzi ważne jest miasto, w którym żyją, a poza tym zbierałyśmy kasztany w tym samym parku (choć chyba nie w tym samym czasie :) )

4. m.in. Karoli, Agnieszce-Mirabeel, Agnieszce-Scrappassion bo jak oglądam takie scrapowe prace, to rzeczywiście serce mi zamiera - z zachwytu i zdumienia, ze można mieć tak wielką wyobraźnię, by tak harmonijnie łączyć kolory, faktury i desenie. Mnie wydaje się to niemożliwe, a jednak...

5. mia-mi i Asi-Eight - za przekraczanie granic wyobraźni i odkrywanie na nowo sensu słowa "nieskończoność" (pomysłów)

6. Li z B&W - bo gdy czytałam jej komentarz do koronkowej, białej sukieneczki i czepka, to poruszyła się cała lawina najdalszych obrazów i wspomnień - za sprawą ziarenek cukru w oczkach szydełkowej serwety, które i ja doskonale pamiętam... Dziękuję, Li :)

7. Tatter pisząca o chlebie - bo dzięki niej niby powszedni, a może być dziełem sztuki.

8. A jednak będzie i 8-me - dla Kamili i jej Zakamarka, w którym mieszkają nie tylko piękne zdjęcia i przedmioty, ale i mnóstwo pięknych, głębokich, przenikliwych i przesiąkniętych wrażliwością myśli.

9. i 9-te - dla Ewy z Nastrojowego Ogrodu - za miłość do roślinek, ogrom wiedzy, którą się dzieli i mnogość inspirujących zdjęć.

10. no i 10-te - tez dla Ewy, tym razem z Vanilladecor - bo odwiedziny na jej blogu to jak proszony obiad: dostajesz pięknie podane najlepsze kąski, a w ogóle nie musisz wchodzić do kuchni :) Dzięki, Ewo, po raz kolejny.

Zaznaczam, że wszystkie wskazane osoby to tylko wierzchołek wielkiej góry, której w całości wymienić nie jestem w stanie, więc proszę traktować to jedynie jako "delegację".

12 komentarzy:

anne pisze...

Paulinko,
dziękuję za piękne słowa :))
siedzę i uśmiecham się sama do siebie....
pozdrawiam

Królewna pisze...

Łał, dzięki :D

Ania. pisze...

Nawet nie wiesz,jak bardzo potrzebowalam tu i teraz tego wyroznienia od ciebie,a jeszcze bardziej tych milych slow:)Ostatnio przezywam dziwny okres burzliwych rozmyslan i musze przyznac,ze chodzi mi po glowie "zamkniecie" mojego blogu na jakis czas.Brak mi natchnienia , checi do tworzenia , inspiracji...Wszystko wydaje mi sie takie...hmmm szare? Zboczylam z toru z tymi moimi smutkami:)Dziekuje ci przeogromnie z calego serca.Niesamowicie mi milo.Pozdrawiam cie cieplo.Ania

Mirabeel pisze...

Bardzo dziękuje za wyróżnienie! Pozdrawiam!!

Karola pisze...

Serdeczne Dzięki za to szczególne wyróżnienie~! bardzo je doceniam i strasznie mi miło, że możemy spotkać się znów w blogosferze, pozdrawiam ciepło!

agnieszka pisze...

Bardzo dziękuję za tak miłe wyróżnienie :)i to w TAKIM gronie...

pozdarawiam :*

Jadwiga pisze...

Dzięki piękne- urosłam jeszcze dwa cm:) miło czytać o sobie i swoich pracach TAKIE rzeczy:)
/Jadwiszka

Kamila pisze...

Paulinko dziękuję Ci za to wyróżnienie dla mojego bloga, jest mi bardzo miło, że znajdujesz w nim coś ciekawego czy może nawet nazwę to górnolotnie cennego dla siebie. Pozdrawiam Cię ciepło.Kamila z Zakamarka

Ewa pisze...

Paulinko dziękuję za wyróżnienie i takie piękne słowa. Uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Sprawiłaś mi wielką przyjemność :-)

eight pisze...

Serdecznie dziękuję za to wyróznienie :***
Strasznie mi miło, tym bardziej że zestawiłaś mnie z Mią! :)

mia_mi pisze...

Bardzo, bardzo dziękuje!

li. pisze...

Bardzo,bardzo dziękuję i przepraszam,że tak późno.

Blog Widget by LinkWithin